Bukaresti Rádió

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Nemzetiségi színházi díjak [Audió]

E-mail Nyomtatás PDF

Díjkiosztóval ért véget a IX. Nemzetiségi Színházi Kollokvium Gyergyószentmiklóson. Rádiónk három elismerést nyújtot át.

A Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulata Carlo Goldoni Chioggiai csetepaté című előadását, a Kolozsvári Állami Magyar Színház társulatának, Visky András Megöltem az anyámat című előadását díjazta a közszolgálati rádió, amely különdíjat is átadott, Csuszner Ferenc Cifra virrasztás című drámájáért a Figura Stúdió Színháznak. További részletek Zsehránszky Istvántól.

A legjobb előadás díja:

- Székely Csaba Bányavirág című művének színrevitele a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata és a Yorick Stúdió előadásában

 

A legjobb rendezés díja:

- Victor Ioan Frunză Tasnádi István Finito című művének színreviteléért a Csíki Játékszínben

 

A legjobb női alakítás díja:

- Éder Enikő Heiner Müller Kvartett című előadásában Merteuil szerepének megformálásáért

 

A legjobb férfialakítás díja:

- Bányai Kelemen Barna Székely Csaba Bányavirág című előadásában nyújtott alakításáért

 

A zsűri különdíja:

- A sepsiszentgyörgyi M Studio A behajtó című előadásáért

- A társulat eszköztárának megújításáért a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház és az Udvarhely Táncműhely Peter Handke Az óra, amikor semmit nem tudtunk egymásról című előadásában

- Az Aradi Kamaraszínház és a szegedi MASZK Egyesület Kvartett című produkciójának látványvilágáért és esszéisztikus stílusáért

- László Csabának, a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata tagjának Dorota Masłowska Két lengyelül beszélő szegény román című előadásában nyújtott alakításáért

- Bianca Imelda Jeremiasnak Carlo Goldoni Chioggiai csetepaté című előadása díszleteinek és jelmezeinek terveiért

 

A legjobb fiatal színész alakításdíja:

- Alexandra Fasolă-nak, a Bukaresti Állami Zsidó Színház tagjának Teibele megformálásáért Isaac Bashevis Singer, Eve Friedman Teibele démona című előadásában

 

A Román Közszolgálati Rádió díja:

- A Szatmárnémeti Északi Színház – Harag György Társulat Carlo Goldoni Chioggiai csetepaté című előadásáért

- A Kolozsvári Állami Magyar Színház Visky András Megöltem az anyámat című előadásáért

A Román Közszolgálati Rádió különdíja:

- A Figura Stúdió Színház felolvasásában Csuszner Ferencz Cifra virrasztás című drámájának

 

Az Új Magyar Szó alakítási díja:

- Viola Gábornak, a Yorick Stúdió és a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata által színre vitt Székely Csaba Bányavirág című előadásában nyújtott alakításáért

 

A Gyergyói Hírlap díja:

- Kőmíves Csongornak, a Figura Stúdió Színház tagjának Peter Handke Az óra, amikor semmit nem tudtunk egymásról című előadásában nyújtott alakításáért

 

A Csíki Hírlap díja:

- Kozma Attilának, a Csíki Játékszín tagjának Tasnádi István Finito című előadásában nyújtott alakításáért

 

Az Udvarhelyi Híradó díja:

- Dunkler Róbertnek, a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház tagjának Egressy Zoltán Portugál című előadásában nyújtott alakításáért

 

A Vásárhelyi Hírlap díja:

- Berekméri Katalinnak a marosvásárhelyi Akadémiai Műhely Vaszilij Szigarjev Guppi című előadásában nyújtott alakításáért

 

A közönségzsűri díja

- Székely Csaba Bányavirág című művének színrevitele a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulat és a Yorick Stúdió előadásában

 

PlakátRegény Nagydíj: Gyalai István, Bécs/Nagyvárad (képzőművész)

PlakátRegény Multikult-Díj: Raluca Naclad, Piatra-Neamţ (az Antiteze szerkesztője)

PlakátRegény Székely-Díj: Papp Kincses Emese, Csíkszereda (író, publicista, tudományos kutató)

 

Bocsárdi Angi Gabriella-díj:

- Tamás Boglárnak a Figura Stúdió Színházhoz való hűségért és az itt nyújtott színészi alakításokért

- Kolozsi Borsos Gábornak a Figura Stúdió Színházban nyújtott társulatépítő munkájáért




Műsor | Hírek | Művelődés | Nemzetiségi színházi díjak